Psikoloğumuzdan Çözüm Yolları
psikoloğumuzdan çözümler
İstanbul Çocuk Dünyasından Haberler
istanbul çocuk dünyasından güncel haberler
Yaz Okulu Kayıtları & Yemek Listemiz
yaz okulu kayıtlarımız başlamıştır aylık yemek listemiz
Okul Zamanı Geldi :)

Site İstatistikleri
Bugün Tekil11
Dünkü Tekil23
Bu Hafta110
Bu Ay659
Toplam Ziyaretci31391

fotoğraf galerilerimiz


bahçeşehir anaokuluBahçeşehir Şubemiz

     1. SINIFLARIMIZ
  Öğrencilerimiz yaş gruplarına uygun olarak dizayn edilmiş seviyelerine uygun araç-gereçlerle donatılmış 18’er kişilik geniş ve ferah sınıflarda eğitim görmektedirler.

     2. BAHÇEMİZ
  Bahçe ve bahçe oyunları bizim için çok önemlidir. Bahçemizde; kum havuzu, su tekneleri, bitki bahçesi, meyve ağaçları, tırmanma ve denge aletleri, kaydırak ve salıncak, oyun evi gibi araç gereçlerle düzenlenmiştir.

  Öğrencilerimiz 500m2 alanda doğa ile içiçe bir ortamda bu araç gereçlerle oynamanın dışında açık hava oyunları dediğimiz oyunları oynama fırsatı da buluyorlar. Bahçe oyunlarının kazanımları psikomotor gelişimlerini desteklerken diğer alanlarda kurallara uyma arkadaşlarıyla iletişimini geliştirme, doğayı algılama ve keşfetmesine katkıda bulunur.

     3. OKUL SAATLERİ

  • Tam gün:08.00-17.00
  • Yarım gün sabah programı: 08.30-12.30
  • Yarım gün öğle programı   :13.00-17.00
  • 3 Tam gün programı: Pazartesi-Çarşamba-Cuma  \ Salı-Perşembe-Cuma: 08.00-17.00
  • 3 Yarım gün programı: Pazartesi-Çarşamba-Cuma \ Salı-Perşembe-Cuma 08.30-12.30 \ 13:00- 17.00
  • 3 Yarım günlük programımız sadece 2-3 yaş grubu çocuklarımızı kapsamaktadır

Özel İstanbul Çocuk Dünyası Anaokulu Bahçeşehir şubemizde eğitim programımızın paralelinde uygulanan atölye sınıfları bulunmaktadır

     Bilim Atölyesi: Yaptığımız deneysel çalışmalar ile birlikte bilimsel düşünme problem çözme neden sonuç ilişkileri kurma becerilerini gems ve mtw programları ile paralel doğrultuda ilerleyerek bilim atölyemizde destekliyoruz.

     Mutfak Atölyesi: Yaşayarak öğrenmenin bir parçası olan çocukları gerçek hayatla ilişkilendirerek tahminde bulunma ölçme tartma paylaşma işbirliği çalışmalarını pişire taşıra uygulama fırsatı yakalıyoruz.

     Sanat Atölyesi: Çocuklarda ki yaratıcılık ve hayal gücü oyunlarında resimlerinde ve yaratıcı sanat etkinliklerinde belirgin olarak ortaya çıkar. Çocukların üretken olmalarını sağlamak özgür fikirler geliştirmelerini desteklemek sanat atölyemizde hayat buluyor

     Kitap Atölyesi: Okul Öncesi dönemde kitaplarla kurulan ilişki kitap sevgisi okuma alışkanlığı kazandırılması gereken bir davranış olmalıdır. Kitap atölyemizde çocuklarımız ilgi ve beğenilerine göre ezberleyerek değil araştırarak inceleyerek içlerindeki kitap sevgisini uyandıracaklar.

     Drama Atölyesi: Çocuklarda var olan spontanlığı ve yaratıcılığı geliştirmek kendini özgürce ifade etmesini sağlamak yaratıcı ve eğitici drama atölyesi çalışmalarında filizlenir.